Stay safe! Warning about fake requests for identity verification and sharing financial data
X
Kontomatik REPORT icon

Kontomatik Report

To narzędzie analityczne, które automatycznie przetwarza dane finansowe Twoich klientów, tworząc z nich szczegółowe raporty w formacie PDF. Kluczową funkcją tej usługi jest wyeksponowanie najważniejszych wniosków finansowych.

Uprość analizę finansową, przetwarzając dane bankowe klientów w intuicyjne raporty PDF, z klarownie wyeksponowanymi kluczowymi wskaźnikami

Co to jest Kontomatik Report?

To usługa, która rewolucjonizuje sposób, w jaki firmy analizują dane finansowe swoich klientów.

Została zaprojektowana, by przekształcać skomplikowane dane bankowe w klarowne, łatwe do zrozumienia raporty PDF. Dzięki wykorzystaniu technologii Dostępu do Informacji o Rachunku (AIS), Kontomatik Report dostarcza precyzyjnie wyselekcjonowane informacje. To umożliwia firmom podejmowanie świadomych decyzji finansowych, opartych na skonsolidowanych informacjach, tworzących wszechstronny obraz kondycji finansowej ich klientów.

Kontomatik Report wyróżnia się prostotą użycia, eliminując potrzebę posiadania zespołu technicznego. Ta usługa, dostarczająca szczegółowych analiz finansowych klientów, jest idealna dla firm, które chcą uzyskać cenne wglądy bez konieczności jakiejkolwiek integracji technologicznej.

Co oferuje Kontomatik Report?

Kluczowe dane finansowe klientów:
Otrzymujesz szczegółowe raporty zawierające kluczowe wskaźniki finansowe Twoich klientów. Od dochodów i wydatków, po oszczędności i inwestycje – wszystko w jednym, łatwo przyswajalnym formacie.

Personalizacja:
Raporty mogą być dostosowane do specyficznych wymagań Twojej firmy, co pozwala na skupienie się na najważniejszych dla Ciebie danych. Składowe raportu są wcześniej zdefiniowane we współpracy z klientem, co zapewnia uwzględnienie pożądanych wskaźników finansowych oraz spełnienie indywidualnych wymagań.

Zaawansowana analiza:
Dzięki technologii machine learning, transakcje Twoich klientów są automatycznie kategoryzowane, co pozwala na głębsze zrozumienie zachowań finansowych Twoich klientów. (Więcej o etykietowaniu przeczytaj tutaj)

Intuicyjne podsumowania danych:
W raporcie zawarte są podsumowania tworzone na podstawie historii transakcyjnej, które pozwalają na łatwą analizę trendów, dochodów, wydatków, i innych kluczowych wskaźników.

Łatwy dostęp i zarządzanie:
Wygenerowane raporty są dostępne przez Insight – nasz dedykowany portal dla klientów, zapewniający łatwy dostęp i zarządzanie informacjami finansowymi

Jak wygląda proces po stronie Twojego klienta?

Aby Twój klient mógł rozpocząć proces z usługą Kontomatik Report, należy przesłać mu uprzednio: Link przekierowujący do usługi Kontomatik Report: https://report.kontomatik.com Kod dostępu - unikatowy kod dostępu Możesz również przekazać klientowi bezpośredni link z “zaszytym” kodem dostępu pomijając ten krok. Oznacza to, że Twój klient dostanie link z “wpisanym już” kodem dostępu umożliwiającym dostęp do usługi Kontomatik Report.

Raport krok 1

Gdy Twój klient prawidłowo wpisze kod dostępu i pomyślnie przejdzie poprzedni krok, następuje rozpoczęcie procesu weryfikacji finansowej na potrzeby Twojej firmy. Klient na tym etapie zapoznaje się z informacjami na temat: 

  • jakie dane będą pobrane i przekazane w postaci raportu

  • działania usługi i bezpieczeństwa przetwarzania danych

Raport krok 2

Na tym etapie Twój klient: podaje adres e-mail na który otrzyma kopię raportu wyraża zgody na jednorazowe wykonanie usługi dostępu do rachunku bankowego

Raport krok 3

Na tym etapie Twój klient:

  • wybiera bank z którego dane chce udostępnić (patrz rysunek)

Raport krok 4

Po zakończeniu procesu logowania do banku, klient otrzymuje informację o zakończeniu procesu a także hasło potrzebne do odczytania jego kopii raportu (patrz rysunek).

W przeciągu kilkunastu sekund Kontomatik pobiera dane z banku, przetwarza je zgodnie z Twoimi wymaganiami, a następnie generuje Raport, który:

  • udostępnia Ci w portalu INSIGHT

  • wysyła, zabezpieczony hasłem na adres e-mail klienta

Raport krok 5

Chcesz wdrożyć tę usługę?

Fill in the form

...or reach out to our team directly

Mateusz Flis
Account
Manager
Dominik Wolski
VP of Business
Development

Poznaj inne nasze usługi

The risk analysis service isn’t the only thing you can benefit from as part of the cooperation with Kontomatik. Check out our other solutions:

Access to account information icon

Access to the client's banking data

Get a clear picture of the financial condition of your clients to accurately decide on cooperation

Find out more
Risk analysis icon

Risk analysis
(scoring)

Reduce the risk of customer insolvency thanks to multi-factor risk analysis.

Find out more
Identity verification icon

Identity verification

Verify the customer's identity instantly and minimize the risk of fraud.

Find out more

Frequently asked questions